DijitalPaNO

#dijital #pazarlama #etkinlikler #sosyalmedya #reklam #agilemarketing #işletmeler

Facebook Reklamlarına Tıklamak Artık Para Kazandırıyor!

Facebook’un geçen hafta içinde yaptığı açıklamaya göre bundan böye sitelerindeki bazı reklamları seyreden Facebook üyeleri, seyrettikleri reklam başına para kazanacaklar.

Facebook, belli reklamları seyreden üyelerini, daha sonra Facebook anlaşmalı kurumlarında kullanabilecekleri Facebook kredileri ile ödüllendirecek. Şu an için, ortalama 1 reklam, 1 krediye denk geliyor; bunun maddi karşılığı da yaklaşık 10 sent.

Reklamlar daha çok oyunlar içine yerleştirilecek. CrowdStar, Digital Chocolate ve Zynga reklam yayınlayacak oyun firmaları arasında yer alıyor.

Dijital reklam dünyasının ileri gelenlerinden Dan Greenberg (Sharethrough  CEO’su) Facebook’un bu yeni reklam biçimini; özellikle geleneksel reklam yöntemlerinin dışında, herkesin seyretmek/paylaşmak isteyeceği türde reklam yapmak isteyen markalar için çok faydalı bulduğunu söylemiş, bu tür reklamlarla “rahatsız edici” reklam yöntemlerinden uzaklaşılacağı öngörüsünde bulunmuş..

Tüketiciyi ödüllendirmek, düşen Facebook banner tıklamalarını biraz olsun canlandırabilecek mi? Artık sanal alışveriş dışına çıkıp, reel hayatta para kazandırmaya başlayan Facebook reklamlarına alternatif, Google’ın hamlesi ne olacak? vb soruların cevaplarını zaman içerisinde hepbirlikte göreceğiz..

Kaynak: Mashable Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 9 Mayıs 2011 by in Dijital Pazarlama, dijital reklam, güncel haberler, Sosyal Medya, uygulamalar and tagged , , .
%d blogcu bunu beğendi: