DijitalPaNO

#dijital #pazarlama #etkinlikler #sosyalmedya #reklam #agilemarketing #işletmeler

PR İstanbul Buluşmaları

PR Etkinlikleri - İstanbul

PR Buluşmaları

Bundan böyle DijitalPaNO’da sizlerle faydalı olabileceğini düşündüğümüz etkinlikleri paylaşacağım. 

Dijital Pazarlama ile birebir ilgili olmasını hedeflemeden/bir şekilde faydalı olabileceğini düşündüğüm, hatta bir parça sıradışı bulduğum etkinlikleri izleyip sizlere aktarmaya çalışacağım.

Buyrunuz etkinliklerimizden ilki PR üzerine, PR Istanbul Buluşmaları.

PR Istanbul Buluşmaları 

PR Istanbul Buluşmaları adından da anlaşılabileceği üzere; halkla ilişkiler, iletişim, pazarlama sektörü çalışanlarını/öğrencilerini/akademisyenlerini bir araya getiren bir etkinlik.

PR Istanbul Buluşmaları / Etkinlik Bilgileri

Düzenlenme Sıklığı: Ayda 1 / Her ayın son Cuma günü.

Nerede: Kanyon Starbucks’ta. (Gezi Olayları sonrası yeni yer için lütfen yazının altındaki “Önemli Hatırlatma” bölümüne bakınız)

Saatler: 08:00-10:00 arası

Katılım: Ücretsiz

Katılımcılar: PR ve pazarlama çalışanları, iletişim danışmanları, akademisyenler, öğrenciler…

Ne Zamandan Beri Düzenleniyor: Mayıs 2010’dan günümüze…

Ortalama Katılımcı Sayısı: 25-35 kişi arası…

Web sitesi: www.pristanbul.org

Önceden kayıt yapılmıyor. Tek koşul tanışmaya/paylaşmaya hevesli olmak:)

Etkinlik Fikri Nasıl Ortaya Çıkmış?

PR İstanbul Buluşmaları fikri Önder Kiremitçi’nin “Neden biz PR’cılar bir araya gelmiyoruz?” sorusunu kendisine sorması ile ortaya çıkıyor. Önder Bey halkla ilişkiler sektörüne geçiş yapmadan önce gazetecilik yapıyormuş. PR tarafına geçince farketmiş ki, bu sektörde gazetecilikten farklı olarak meslektaşlar birbirlerini fazla tanımıyor… Sektör profesyonellerinin, hatta profesyonel adaylarının bir araya gelip tanışabileceği, mesleki deneyimlerini/hedeflerini/bir kaç saatlerini paylaşabileceği bir etkinlik düşünmüş ve böylece PR İstanbul Buluşmaları başlamış.

İlki Mayıs 2010’da gerçekleşen PR İstanbul Buluşmaları o tarihten bu yana hiç aksamadan yapılmış.

Buluşmalarda Neler Oluyor? / İzlenimler

Kahvelerini yudumlayan güler yüzlü katılımcılar birbirleri ile sohbet ediyor, fikir paylaşıyor, yeni iş bağlantıları kuruluyor…

Etkinliğe katılım için bir ön koşul aranmaması, katılım için bir kayıt vb. şeyler yapılmıyor oluşu, buluşmanın tam da sohbet havasında geçişi etkinliğe kendinizi anında dahil etmenizi sağlayan bir kendiliğindenlik katıyor.

Saatler çok iyi düşünülmüş. İşe gitmeden önce uğrayıp arkadaşlarınızla sohbet etmek/güne enerjik başlamak için de uygun, günün geri kalanını verimli kullanmak için de…

Etkinliği farklılaştırmak, katılımcıları dernekleştirmek vb. fikirler önerilmiş ama çoğunluk ve Önder Bey’in kararı böyle kalmasının en iyisi olacağı yönünde. Herkese eşit mesafedeki bu format katılımcıların kendini rahat hissetmesinin en büyük nedeni sanırım.

Halkla ilişkiler/pazarlama alanında çalışan biriyseniz ve/ya bu alana geçmeyi, bu alanda kariyer yapmayı planlıyorsanız PR Istanbul buluşmalarına katılmanızı öneririm. Gerçekten keyif aldığınız, mesleki anlamda da size katkı sağlayacak bir ortam sizi bekliyor.

Bir de unutmadan; PR İstanbul buluşmaları diğer iller için de öncü olmuş, PR Ankara, PR İzmir, PR Bursa buluşmaları düzenlenmeye başlanmış… 

Katılımcı Görüşleri

Sinem Bozbulut (Genç Hayat Vakfı – Kaynak Geliştirme Koordinatörü)

“PR Istanbul buluşmalarına neredeyse en başından beri katılıyorum. Arada katılamadığım oluyor ama mümkün olduğunca düzenli katılmaya çalışıyorum. Genellikle kendiliğinden gelişen bir network söz konusu PR Buluşmaları’nda. İnsanlar benzer alanlarda çalıştıkları için ya ortak bir iş birliği ya da ihtiyaç ortaya çıkıyor sohbetlerde. Ayrıca sektörle ilgili gelişmelerden de haberdar oluyorsunuz katıldıkça.

Çalıştığım kurumlar için birçok iletişim ve fikir alış verişi hatta projeyi hayata geçirme olanağı yarattım PR İstanbul Buluşmaları sayesinde. Bence sektör için önemli bir platform burası.”

Esra Abrak (Prolink – Halkla İlişkiler ve Etkinlik Yöneticisi)

“PR Istanbul Buluşmalarına 2011 Nisan ayından beri katılıyorum. Düzenli gelmeye çalışıyorum. Buluşmalardan LinkedIN aracılığı ile haberdar oldum, çok faydalı buluyorum. Önder Bey’in böyle bir misyon üstlenmesi çok önemli. Gelen insanlar çok kıymetli. Buraya gelen herkes bilgi birikimini paylaşıyor, bu çok önemli.”

Savaş Doğan(Ürün Yöneticisi – Yazılım Proje Yöneticisi)

“PR İstanbul buluşmalarına 1 yıldır düzenli katılıyorum. Burada networking yapma şansı elde ediyorsunuz. Mesela geçen toplantıya Şişli Belediyesi İletişim Danışmanı ve aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Simge Kurban öğrencileri ile birlikte katıldı. Hem onlar hem bizler açısından sıradışı/keyifli bir buluşma oldu. Daha sonra ben Nişantaşı Üniversitesi’nde “İletişim ve Bilişim” konulu bir sunum yaptım. Bu tür networking imkanları sağlıyor PR İstanbul Buluşmaları.”

ÖNEMLİ HATIRLATMA: PR İstanbul Buluşmaları mekanı, Taksim Gezi Olayları sonrasında alınan ortak bir kararla Taksim Gezi Pastanesi olarak değiştirilmiştir. Bu önemli ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız rica olunur. 

PR Buluşmaları - İstanbul

PR Istanbul Buluşmaları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 3 Ocak 2013 by in Etkinlikler and tagged , , .
%d blogcu bunu beğendi: